A Mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnáziumban 2013-ban „A természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének megújítása a közoktatásban”  pályázat keretében létrejött egy, az emelt szintű érettségi kísérleteinek elvégzésére is alkalmas természettudományos laboratórium, az Öveges labor.

A két, 21. századi követelményeknek megfelelő laboratóriumi terem mindegyikében 18 tanulónak van lehetősége a legmodernebb eszközök segítségével, kísérleteken keresztül a tevékenység alapú tanulásra. A természettudományos kísérleteket szakmailag felkészült, lelkes tanárok és laboránsok irányításával végzik a tanulók. A gimnázium diákjai mellett a város és vonzáskörzetéhez tartozó 11 partnerintézményéből érkező tanulóknak is lehetősége van részt venni ezeken a korszerű foglalkozásokon biológia, fizika, kémia és földrajz tantárgyakból.

A labor elérhetőségei:

A labor facebook oldala az alábbi ikonra kattintva érhető el.facebookikon2

Tanári kísérletek:

Az Öveges labor tanári kísérleteiről készült videók itt tekinthetők meg.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Web 2.0 scientific calculator